Tõhus tööpäev

lilled 310Ilm oli ilus. Arvuti otsustas kah ennast apdeitima hakata ja see tähendas, et ma ei saanud sellega päev otsa midagi teha. Oligi hea põhjus õue minekuks 😛

Mis tehtud sai?

Kõigepealt hunnik lehti kokku riisutud – naabrite megasuur pärn pudeneb juba täie hooga. Kompostihunnik kasvas lausa kahekordseks.

Kompostihunniku kõrvalt vaarikapõõsad välja kisutud. Kevadel jätsin selle tegemata, kahju hakkas. Sain neilt veel hulga vaarikaid ka. Aga kui põõsad mulle ikka üle pea ulatuvad ja muidu ka tüliks on, tuli süda kõvaks teha. Boonusena sai lahti ka arvestatavast hulgast kassitapu ja naadijuurikatest. Põõsad viskasin kuuri kõrvale hunnikusse kuivama, kui mitte enne, siis järgmiseks jaaniõhtuks on materjal olemas 🙂  Vaarikatee jaoks jäi põõsaid veel piisavalt, kuigi needki tahaks harvendamist….

Kolletunud ja kuivad lillevarred maha lõigatud ning samuti kompostiks tassitud. Avastasin, et kahel gladioolil on siiski plaan õitsema minna, kui veel vähegi sooja peab. Daalia õienupp on ka päris suur juba.

Kibuvitsavõsusid välja kisutud. Suure põõsa ümber kipub ikka üsna korralik võsa tekkima, trügivad igale poole. Üldse arvasime, et peaks selle kolesuure põõsa maha saagima, alt tulevad uued võsud, vana põõsas on täitsa puuks veninud juba. Ilus oli küll ja mis kõige olulisem – varjas suurepäraselt muruplatsil olijaid uudishimulike pilkude eest.

Piparmündid maha lõigatud ja köögilakke kuivama riputatud. Terve köök lõhnab…  Lavendlite ja iisopiga on veidi veel aega.

Nüüd peaks naabrinaiselt muruniidukit laenama, trimmeriga seda rohtu niita lihtsalt ei jaksa. Oktoobris oleks mõistlik tõstuk tellida, et mõned puuoksad maha võtta. Vaher laiutab üle poole hoovi ning vana paradiisiõunapuu kah. Hea meelega teeks naabritega kaupa ja laseks pärnaoksi ka piirata, sealt ei saja vihm ka enam läbi…

Järgmisse nädalasse jääb veel nipet-näpet ning edasi juba sedamööda, kuidas sügis edeneb ja ilmad lubavad….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: